ANNE BEN TORPİLLİ MİYİM?

22 Mart 2019 / Yorumlar (18.438)

Genel

Bu konu aslında içime yer edinmişti bayağıdır. Kısa kısa cevaplarla insanları aydınlatacak bir konu değildi. Blog olayına girmemin asıl amacı da aslında buydu benim için.. Yediğin içtiğin senin olsun, bana yaşadıklarını anlat..

Futbol tüm dünyada, özellikle erkek çocukları için popülaritesi çok yüksek bir spor. İstatistiksel olarak baktığımızda çok az futbolcunun çocuğunun babasının yolundan ilerleyip futbolcu olduğunu biraz araştırsak bile öğrenebiliyoruz.

Sizinle çoğu zaman tahminlerimi, inandıklarımı değil yaşadıklarımdan yola çıkarak tecrübe edindiklerimi paylaşacağım.

Daha önceki yazımda da belirttiğim gibi Ömer daha tecrübe edinecek çok şey yaşamadığı için tekrar Çağrı üzerinden devam ediyorum..
Çağrı’nın futbola başlama hikayesini bir önceki yazımı okuyanlar bilir. Tahmin edersiniz ki yazamadığım daha çok şey var. Bunlardan bir tanesi olan ‘’Anne ben torpilli miyim?’’ konusuna gelelim.

Bir çocuğun babasının futbolcu olmasının artıları kadar eksileri var maalesef.
Önce bunlara biraz değinmek istiyorum.
Çağrı’nın kendini yeni yeni tanımaya ve keşfetmeye başladığı 2-3 yaşlarında babası en güzel, en verimli zamanını yaşıyordu. Tabii bu bize ailesi olarak çok güzel yansıyordu. Her gittiğimiz yerde babamızla fotoğraf çekiliyordu insanlar. Hep takdir ediliyor, çok güzel şeyler duyuyorduk onunla ilgili. Özellikle herkes tarafından efendiliğinin altı çizilmiş örnek bir kişiliğin bu denli sevilmesi bizim için çok çok güzel, muazzam bir duyguydu. Büyük gurur. Hâlâ da öyle.
Fakat kendi kişiliğini yeni keşfetmeye başlamış bir çocukta bunun farklı bir etki yaratacağını hiç düşünemedik. Çağrı kendini insanlara tanıtma sitilini bile oturtmuştu kafasında. ‘’Merhaba, senin adın ne bakalım?’’ sorusuna Çağrı ismini ikinci plana atmayı tercih etmiş ve ‘’ Ben Hakan Balta’nın oğluyum, adım da Çağrı’’ demeyi uygun bulmuştu. O’na göre doğru olan buydu belki de.’’ Aaa Çağrı ne kadar ayıp neden öyle diyorsun’’ mu demeliydim? Bunun neresi ayıptı ki? Bu görevi Hakan üstlendi evde. Görev paylaşımında hiç fikir ayrılığına düşmedik çok şükür.
‘’ Bak babacığım, benimle gurur duymanı çok seviyorum, hatta sen benimle daha çok ve hep gurur duy diye ben daha çok çalışacağım, söz veriyorum sana. Ama ben Hakan Balta’yım, sen ise Çağrı Balta’sın. Çok yakışıklı ve iyi bir çocuksun. Ben de seninle gurur duyuyorum. Ben çok çalıştım ve çalışıyorum da.. Sen de çok büyük adam olmak için hangi mesleği yaparsan yap çok çalışacağına ve Çağrı Balta olarak insanlar ve çevren tarafından çok çok fazla sevileceğine inanıyorum. Sen ne yaparsan yap, seninle hep gurur duyacağım.’’

Bu konuşma Çağrı’yı değiştirdi. Artık hedefleri vardı. O da takdir edilecek, O da babası gibi sevilecekti belki. Artık adı Hakan Balta’nın oğlu Çağrı değil sadece Çağrı’ydı. ’’En çok hangi futbolcuyu beğeniyorsun?’’ sorusuna verilecek değişken, ‘’Hangi futbolcu gibi olmak istiyorsun?’’ sorusuna ise hep net bir cevabı vardı. ’’Ben Çağrı Balta olacağım.’’

Çağrı futbola başlayıp 8 yaşını doldurduktan sonra bir gün ‘’Bütün arkadaşlarımda sosyal medya hesabı var anne ben de istiyorum.’’ dedi. Tamam çok gerekli ve doğru bulmadığım bir şeydi kabul ediyorum. Hem doğru değilse biz neden kullanıyoruz sorusunu asla kaçırmazdı benim oğlum. Aslında şöyle düzeltebilirim, doğru kullanılmadığı sürece çok ta gerekli bir şey olarak gördüğüm bir şey değildi sosyal medya hesabı. Ve başka bir gerçek her zaman daha baskın çıkmıştır benim hayatımda. Kursakta kalan heves! Çocuğumun benimle her şeyi dürüstçe paylaşmasını seviyorum. O’na hayır larla gelen bir anneden ziyade doğruyu yanlışı güzelce öğretmekle yükümlüydüm. Çağrı’ya sordum ‘’Ne yapacaksın bir hesabın olursa?’’ cevabımız hiç düşünülmeden hemen verildi ‘’Futbola dair her şeyi takip edeceğim’’
Pek te üzerine tartışılacak bir konu olarak görmedik biz. ‘’Annenin kontrolünde açalım o zaman kabul mu?’’ dedik, hemen kabul edildi. Sadece futbol üzerine kullanacaktı ve çoğunlukla da öyle yaptı diyebilirim. Pek aktif olmamakla beraber bir sosyal medya hesabı vardı artık.
Kendi maç videolarını ya da fotoğraflarını paylaşmamızın üzerinden ara ara yorumlar dizilmeye başladı..

-Sendeki baba bizde de olsa bizde futbolcu olurduk!
-Maalesef bir tek senin gibi torpilliler oynuyor, nice çocuklar bu şansı bulamıyor!

Böyle çok fazla yorum yazabilirim karşımıza çıkan.
Çağrı’nın ilk sorusu ’’Anne torpil ne demek?’’ Bunu açıklamak bile üzdü bizi evde. Cevabı kendisiyle hiç eşleştiremiyordu biliyordum, ama bir yanı buruk devam etti ‘’ Peki anne ben torpilli miyim?’’ bu soruda çok fazla gizli soru vardı aslında. Bunu benden saklama, bilmeye hakkım var dercesine bakıyordu suratıma. ’’Hayır Çağrı sen, senin anladığın gibi torpilli değilsin, seni denemeye götürdük biliyorsun…’’ Belki de hocalarıyla anlaşmıştı babası.. Çağrı o kadar da iyi oynamıyor muydu? Nice sırada bekleyen çocuğun hakkını mı yemişti?
Çağrı çok utangaç, gereğinden fazla alçak gönüllü ve çok duygusal bir çocuk. Mutsuzluğunu örtmeye çalışsa da gözlerinde hep gördüm aradığı gerçeği.. Rakip takım oyuncularından bile ona hep aynı soru geldi uzun süre O’na ‘’sen Hakan Balta’nın oğlusun dimi’’ hep kafasını evet dercesine minik salladı ve devam etti maçına.

Babasının bir süre maçlarına gelmesini istemedi. Bunu söylemenin de bir yolu olmalıydı çünkü o babasıydı kıramazdı babasını. ‘’Çok önemli bir maç değil baba, annem gelse yeter. Ben seni önemli maçlara çağıracağım.’’ Bazen çok yüklenmemek gerek çocuklara.. Bugün ufak dediğiniz şeylerle başa çıkabilmeli ki hayatta karşılaşacağı nice zorluğa da göğüs gerebilsin. Elimiz kolumuz bağlandı haliyle. En çok Hakan’ı üzdü bu durum. Çağrı’ya karşı dik dursa da ben hep gördüm ikisinin de birbirinden gözlerini kaçırdığını çoğu zaman.
Çağrı bu süreçte geceleri ‘’Bu maç bizim’’ sayıklamalarını bıraktı, yerini kırarcasına sıktığı diş gıcırtmaları aldı

Ben size şu torpil konusunu biraz açayım. Futbolda torpil var mıdır? Bunun tek bir cevabı var bence. ’’ASLA OLAMAZ!’’ Neden mi asla? Varsayalım torpille çocuğu akademi oyuncusu yaptınız. Akademi diyorum çünkü futbol okullarının kapısı herkese açık. Maksat çocuğum spor yapsın eğer bir yeteneği varsa ya da olan gelişirse ona göre bakarız diyorsanız kaydınızı yaptırmanız ve düzenli olarak antrenmanlara gitmeniz yeterli futbol okullarında. Akademi daha önce de dediğim gibi hocalarınızın yeterliliğinize, ya da sokak ağzıyla takımdan sıyrılmanıza bağlı olarak gönderildiğiniz bir yer. Orası performansınızın hep üstüne katarak, disiplininizi asla bozmadan antrenman ve maçlar yaptığınız bir yer. Orada kuralların aksi bir tutumunuz veya performansınızdaki düşüş sizi tekrardan futbol okuluna yollama hakkı doğurur hocalarınıza.
Evet diyelim ki torpille çocuğumuzu verdik akademiye, bundan sonra neler olacak bir bakalım.. Orada Türkiye genelinde yetenekleriyle gerek futbol okullarından, gerek seçmelerle gelmiş 12-14 çocuğun arasına girdik diyelim. Bu çocuklar küçük yaşta belli bir eğitim alıyorlar. Sadece bir top atılıyor ortaya ve hepsi peşinden koşmuyor. Futbol tekniklerinden, koşu tekniklerine büyük bir eğitim alıyorlar. Bu çocukların arasında yapabiliteniz yetersiz kalırsa ki kalır bu çocuğunuzu da olumsuz etkiler. Akademi oyuncusu olabilmek için çok emek harcamış çocukların yanında bile bu durumdan rahatsız olursunuz. Örnek vermem gerekirse bizim takımda şehir dışından haftada 4 gün çocuğunu antrenmana getiren veliler var. Hem de öyle özel araçla falan değil. Vicdanen bile rahatsız bir durum bence . Neyse.. Ona rağmen oynatılıyor diyelim çocuğunuz, bu çocuklar sürekli yurt dışına turnuvalara gidiyorlar. Bilmem ne takımındaki rakip oyuncu bakmaz senin kimin oğlu, torunu, yeğeni olduğuna.. Sen torpillisin diye açmaz sana o gol yollarını ya da yemez senden çalımları. Sen başarılı olmadığın sürece duramazsın. Bu tüm dünya futbolunda as takımlar için bile geçerli bir kuralken senin ilerleme şansın olamaz.
‘’Ama bizim çocuk çok yetenekli bir çıksa antrenmana görecekler’’ mi diyorsunuz? E futbol okulları bunun için var zaten. Sadece futbol okulu da değil, her yıl düzenli seçmelerin yapıldığı tarihler var. Ve bu tarihler herkesin kolaylıkla öğrenebileceği şekilde yayınlanıyor. İyi olduğunuza inanıyorsanız oradaki deneyimli hocalar ekibi bunu es geçmez zaten.

Torpilli…sadece futbolcu çocukları mı? Futbolda torpil olsaydı kimsenin seçmelere gelmesine gerek kalmazdı. Hocadan torpilli, kulüp müdüründen torpilli, yönetimden torpilli, onun yeğeni, bunun tanıdığının oğlu derken fazlasıyla oyuncu bulunurdu emin olun.
Belki de vardır bir yerlerde. Ben şahit olmadım hiç ama vardır belki. Bu o çocuğu bir yere götürmez, sadece ailenin kendisini tatmin etmesinden başka bir şey değil, öyle de kalır. Zamanla neden çocuğuna futbolu bıraktırma kararı aldığına dair bahane bulabilmesi için minik bir zamandır sadece onlar için. Bu süreçte çocuğunun üzerinde oluşturduğu baskı da cabası.
Ben yine her zamanki gibi kendi adımıza konuşacağım. Biz, babamız çocuklarım futbola başlamak istedikleri süreçte o kulübün oyuncusu olduğu halde her veli gibi gidip kayıtlarını yaptırdık ve futbol okuluna başlattık. Velilerin neye hakkı varsa o kadar hakkım oldu. Oynatılmadığı zamanlarda ona baskı yapmak yerine hak etmesi gerektiğini güzelce anlattım. 8-9 yaş bir çocuğun hayatının en unutulmaz yaşlarının ilk dönemidir. Çağrı bu yaşta çok torpilli baskısı gördü. Biz ailesi bu duruma derinden üzüldük. Çağrı’yla bu durumu bir yalanın doğru olduğunu kanıtlamaya çalışırcasına defalarca konuşmama kararı aldık. Gördüğüm en önemli şey bu durumun aksine verdiği çabaydı. Takımı haftada 4 gün antrenman yaparken Çağrı bunu 6’ya çıkardı. Kendi kendine programlar oluşturmaya başladı. Daha 8-9 yaşındaydı ne kadar olgun olabilirdi ki? Ne yapabilirdi bu durumla başa çıkmak için? Bir örnek vermem gerekirse sitedeki havuza girmek için tüm çocukların çıkmasını beklerdi. Bunu anlamakta zorluk çekiyordum. Neden onlarla gidip oynamak yerine bunu yapıyordu? Akşam üstü havuz boşalınca tek başına yüzmeye giderdi. Saatleri buluyordu o kulaç atmaları.
Duygularını çok ifade edemediği için maçlardaki yenilgilerini kendine bağlayıp ağlardı hep. ‘’Benim yüzümden takımım kaybetti’’ der tüm yenilgiyi üstüne almaya çalışırdı. O’na bunun doğru olmadığını anlatmaya çalışsak ta gördüğü baskıdan olsa gerek O mağlubiyetleri hep kendine yazardı.
Çağrı takım arkadaşlarını, takım arkadaşları da Çağrı’yı çok sever. O çocukların masumiyeti, pamuk kalpleri anlatılamaz. Onlara olan düşkünlüğümü, sevgimi kelimelere dökmem imkansız. Onlara çok şey borçluyum.

Biraz yıpransa da, hâlâ aynı yargı yer yer devam etse de bu durumu atlattı Çağrı. Artık onu derinden yaralamıyor biliyorum. Kendine güveni arttı. Çok çalışmayı da hiç bırakmadı. Bu başarı tamamıyla ona ait. Herkese kucak açan, onun da başarılı olmasını gönülden isteyen ve bunun için çabalayan bir çocuk oldu.

Son olarak bir yerde denk gelip okuduğum ve sizinle paylaşmak istediğim bir şey daha var.
Alt yapılar kazanmak ve kaybetmek üzerine kurulmuş bir sistem değildir. Sonuç kaygısı olmadan sahada futbolun doğrusunu oynayan, kulüp kültürünü benimsemiş, ahlaki değerleri yüksek oyuncular yetiştirmek için var. Yani fazlasını bekleyerek, çocuğum futbolcu olacak diye alt yapı yolu tutmak çok ta doğru bir tutum değil.

Sizinle ilk fırsatta bu çocukların bir turnuva yolculuğunu paylaşacağım. Bu sefer okumalık değil seyretmelik olacak. Çünkü o görülmeye, izlenmeye değer bir durum. Bu yola girmek isteyen ama ‘’Aaa olur mu hiç, mümkün değil ben çocuğumu bu kadar yormam sonuçta çocuk yani’’ diyenlerin başından rotasını değiştirmesi gereken bir yolculuk örneği olduğu için o konuya mutlaka izletebilecek şekilde yer vereceğim.

Bazen de şunu söylemek istiyorum.. ’’Art niyetli insanlar bile iyi ki var!’’ onlar 8-9 yaşındaki bir çocuğa torpilli damgası vurup onu üzmenin derin hazzını yaşarken o çocuk torpilli olmadığını göstermek için çocukluğunu bir kez daha bir kenara atıp daha çok çalışmayı seçti.
Bir anne olarak hangisine sevinmem gerektiğini hâlâ seçemiyorum.

‘’Anne ben torpilli miyim?’’
‘’Evet oğlum torpillisin, ama babadan değil, seni yaratandan!’’

18.438 Responses to :
ANNE BEN TORPİLLİ MİYİM?

 1. Cimbomunprenseslerii dedi ki:

  Yine çok güzel olmuş ?♥️. Son yeri okurken gözlerim doldu ? . Daha da iyi yazılar yazacağına eminim yengecim. Eline emeğine sağlık. Seni seviyoruz ♥️

 2. Mehmet Demirci dedi ki:

  Merhaba abla her insan doğduğu zaman kendine özel bir yeteneği olarak yaratılmıştır ben öyle düşünüyorum senin oğlununda böyle bir yeteneği varmış yaşı ilerledikçe ve babası futbolcu olduğu için onu örnek alarak futbolcu olmuş yeteneğini göstermiş buralara kadar gelmiş kim torpillisin diyorsa cagrıya yanlış düşünüyor. Yeteneği var, imkanları var kendini göstermek için attığın videolardan da belli oluyor çok yetenekli ve cok sevimli bir oğlun var Allah uzun ömürler versin. Futbol hayatında başarılar diliyorum cagrıya

 3. Betül dedi ki:

  Ne güzel yazmışsın öyle be abla valla ben bile kendimi kötü hissettim çağrı ne hissetmiştir ? inşallah anlarlar diyeceğim ama illaki anlamayanlar da olacaktır siz üzülmeyin o yorumlara doğruyu yanlışı görecekler elbet❤️son olarak bize böyle güzel ve samimi duygulari hissettirdiğini için teşekkür ederim seni çok seviyorum çağrıyı o masum kalbinden öpüyorum ❤️❤️❤️

 4. Neslihan dedi ki:

  Ya yinee ağlatan bir yazı seninle ve ailenle gurur duyuyoruzz mükemmelsinnn❤️

 5. İsmail Barış özmen dedi ki:

  Evet ben bi GALATASARAY lı olarak hakan abinin bütün maçlarını izledim türk futbolunun beyfendi bir insanı inşallah oğlu da babası gibi ıyi bir futbolcu olur torpil olayida olsa bile ki ben buna inanmıyorum dediginiz gibi futbol okulu değil en fazla bir yere kadar oynarsınız ki bence bu çocuğa yapılan kötülük olur başarılar diliyorum hakan abime selam bide hakan abi antrenörlük falan yapmayı düşünüyor mu bence yakışır

 6. ali rıza dedi ki:

  iyi ki yazdın yenge,hepimizin merak ettiği konulardandı bu.İnşallah Galatasaray a takımında görürüz Çağrıyı

 7. Beyza sonay dedi ki:

  Çoook güzel bir yazıydı.❤❤

 8. Erkan Sezgin dedi ki:

  Siz mükemmel bir annesininiz maşallah ???

 9. Muhammet Saparow dedi ki:

  Bir çocuk rol model ancak babası ve annesinden alır yani siz ne yaptıysanız onu yapar soylediklerinizle değil. Bundan dolayı da eminim ki Hakan Balta gibi birini örnek alıyorsa hayatta insanların sevgisini kazanacaktır büyük birisi olacaktır. Ben bile örnek almam gereken birisiyken hele kendi çocuğu boyle bir ailede büyümesi çok güzel hep yanında olan destek veren bir örnek aile! Teşekkür ederim ve iyiki Hakan ” savunma Bakanı” Balta Galatasaray da oynadı

 10. İlayda Güven dedi ki:

  Yaaaa siz harika Anne, babasınız ? bence çocuklarınız çok şanslı, tabii ki de babaları Hakan Balta olduğu için değil ?? böyle güzel yürekli olduğunuz için. Oğlum henüz 2.5 yaşında da olsa.. Bu yazı beni yine çok etkiledi ?❤

 11. Şükrü dedi ki:

  Hakan abiyi kişiliği için zaten çok seviyorum ailesi de onun kadar güzel çagrı balta takipçinim aslanım

 12. Fatma Mutlu dedi ki:

  Yenge yazılarda duyguları nasıl aktarıyorsun bak yine aglattın ?bizi? daha neşeli yazılar bekliyoruz inşaallah Çağrıyıda ilerde Galatasaray ın A takımda görürüz ?❤

 13. eelif dedi ki:

  Böyle yazmays hep devam et… coook güzel yaziyordun. Okudukca okuyasi geliyor insanin. En cokta sonunu begendimm. Ellerine saglik. Diger blog yazini heycanla bekliyor olucagim

 14. Sedat çağlayan dedi ki:

  ??????

 15. Beyzaa dedi ki:

  ‘’Evet oğlum torpillisin, ama babadan değil, seni yaratandan!’’
  Yine DERYA BALTA oldugunu göstersin bize eline sağlık ablacım❤

 16. uğur dedi ki:

  derya hanim cagri cok yetenekli bir cocuk izledigimiz video ve paylaşımlarda yetenekli olduğu belli oluyor. Torpil demeyelimde imkaniniz baska cocuklara gore daha fazla umarimki bu yeteneklerini ilerki yaşlarinda daha da fazla gelistirir onuda tt arenada izlemek nasip olur.

 17. Sedat Çağlayan dedi ki:

  Bir sorun olmazsa çağrı çok iyi bir futbolcu olur çünkü hem yetenekli hemde babası gibi bir tecrübe var yanında babası gibi veya babasından daha iyi bir futbolcu olması dileğiyle.
  Savunma Bakanına selamlar?‍♂️?‍♂️?‍♂️

 18. Zeynep dedi ki:

  Ellerinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş, Çağrı’mıza kucak dolu sevgiler… ?❤️

 19. Mehmet TOMA dedi ki:

  Hakan abi her zaman mütevazi kişiliğiyle çoğu gence örnek olmuştur. Çağrı’nın torpilli olduğunu hiç düşünmedim ve bunu hala düşünen insanlara sormak istiyorum. Hakan Balta 2017 Ocak veya haziranında kadro dışı kaldı yönetim kadro dışı bıraktı satılıyordu gönderilmek isteniyordu ve en sonunda Galatasaraylı Hakan Balta olarak futbolu bıraktı. 2017 yılından beri babası gözden çıkarılmış bir çocuk yetenekli olmasa neden hala kadroda tutulsun?

  Bizim sosyal medyada bir spor grubumuz var ezeli rakip ebedi dost takımların taraftarları bile hayranlıkla Çağrı Balta’yı izlenen hasedinden çatlayan insanlar Allah sizi ıslah etsin diyorum saygılar diliyorum

 20. İbrahim dedi ki:

  Süper bi yazı olmuş gerçekten, kutlarım yenge. Kimsenin lafına kulak verme Çağrı. Videolarda izlediğim kadarıyla çok yetenekli olduğunu söyleyebilirim. Bunun torpille falan alakası yok. İnşallah dahada iyi olacaksın. İzledikçe keyif alacağımız bir futbolcu olacaksın bundan eminim. Zamanla o insanlara nekadar yanıldıklarını sen yeteneğinle cevap vereceksin

 21. Murat 6 dedi ki:

  Tebrikler çok güzel bir yazı

 22. Aygül Taser dedi ki:

  Bu yazıyı da soluksuz okudum.Ama su insanların bu kadar acımasız olmalarına inanamıyorum.Cocuğu üzebilecek olmaları akıllarına bile gelmiyor,yazık ya insanlık nereye gidiyor demek istedim bi an.Ama neyse ki iyi insanlar da mevcut…neyse çağrı’cım yolun açık olsun,sen her engelin üstesinden gelirsin böyle mükemmel anne,baba ve kardeşin,seni sevenler oldukça.

 23. Ismail Emre Özkan dedi ki:

  Umarım Çağrı’yı da Hakan Kadir Balta gibi gururla doğrusuyla yanlışıyla bağrımıza basacak kadar seveceğiz bir gün Sarı-Kırmızıyı geçirdi mi üstüne bizim de çocuklarımızın da sevinci hüznü olacak evimizin kalbimizin bir köşesinde Hakan abiyi 2 kere Kayseri de canlı izleme fırsatı buldum ikisinde de Misafir Tribününde formasını almak nasip olmadı ama umarım Çağrı’nın formasını kendi oğluma alacağım Asla Pes Etme Çağrı Galatasaray ailesi kocaman

 24. Furkan dedi ki:

  Ya Allah aşkına Hakan Balta’dan torpilli olsa ne olcak olmasa ne olacak çocuğun bileklerinden yetenek akıyor.Maç içinde kafasında 100 tane tilki dönüyor.Umarım babası gibi efendi olur ve babasından daha iyi olur. 🙂

 25. Seher dedi ki:

  Yine ne güzel yazmışsın Derya’cım ?? Çağrı çok ama çok başarılı , inşallah yolu her daim açık olsun ?? Yaratan nazarlardan korusun ?? Şansı bahtı açık olsun ?? Gol kralımızı öpüyoruz, yarın maçımız var yine harika gollerini bekliyoruz ??

 26. Emine dedi ki:

  Çağrı nın bu yeteneğine rağmen torpil demek mi? Gümbür gümbür geliyor maşallah. Yolu açık olsun.

 27. Bahar dedi ki:

  Sen nasıl güzel yürekli annesin ? son cümle yine bitirdi beni ?? Umarım hep güzrl kalbinin ekmeğini yersin , yersiniz ???

 28. FERAH dedi ki:

  Gene çook güzel ?ve gene çok DUYGULU ?gene HARİKA bir gerçek yaşamdan ?ELİNE ?YÜREĞİNE ?KALEMINE sağlık BAM tellerine dokundun gene ve gene diyorumki DERYA BALTA gelecekte senden çok iyi başarılı bir YAZAR çıkar ❤??

 29. Doğan dedi ki:

  Çok içten samimi ve realist bir hikaye

 30. _batuhanaldemir dedi ki:

  Yine muhteşem bir yazı
  Bir konu bu kadar güzel anlatılabilirdi ??

 31. Dursun dedi ki:

  Hakan baltayı Takımımdan, sizi de hesabınızdan yıllardır takip ediyorum gerçekten örnek bir ailesiniz. Topluma faydalı birey yetiştidiğinizden de şüphem yok. Çok sevgiler..

 32. Yakup Dinc dedi ki:

  Almanyaya Kölne Cimbomun Cocuklari gelmis, bir baktim bizim Cocuklardan biri dagitiyor almanlari. Birde Kenardan Simeone/Terim karışımı bir Anne öyle br destekliyor ki cocuklari , resmen maci kenarda tekrardan yasiyor

  Birde kenarda sesizce maci takip eden ADAM var , Hakan abi..
  Herkezle Muhabbet eden, bizden biri..

  Turnuvaya ara verildi, Yine o kenardan destek olan o Anne cocuklarin hepsiyle birlikte Galatasaray marslari söyledi beraber eglendi, cocuklarla bir sonraki mac öncesi dondurmalar Yenildi…
  Bir sonraki mac o motivasyonla Yine kazanildi..

  Torpil felan yok ortada, Cocuklarinin rüyasinin arkasinda duran bir aile var sadece..

 33. Ceren dedi ki:

  Muhteşemm Olmuş Ablacımm ❤ Bu kadar mi Güzel Anlatılır ? Tuylerim Diken Diken Oldu ? Seviyoruz Çook ?

 34. Didem dedi ki:

  Bu ikinci yazı ve ben ikinci kez ağlıyorum.

 35. Alikaan Cankus dedi ki:

  Harika yenge yazan ellerine sağlık çok güzel bir yazı olmuş. Çağrı Inslah Galatasarimizn vazgecilmez başarılı bir oyuncusu olacak

 36. Meral dedi ki:

  Tebrikler cok guzel bir yazi olmus.. insanlar boyledir hep heralde basarisizlik varsa basarisiza aittir..basariliysan da torpillisindir.. Bu duyguyu cok iyi biliyorum.. Bir ogretmen cocugu olarak basarilarima hep bu sekilde golge dusurulmeye calisildi.. Ve bu beni daha cok kamciladi.. Evet insani bir sekilde yipratsa da bu duygu olumlu yonden kullanmayi bilince faydasinida goruyorsun.. Nice sadece Cagri Balta olarak guzel basarilar dilerim

 37. Cuma Toprak dedi ki:

  Hakan Kadir Balta
  Sadece futbolculuguyla degil duruşu adamlığı ve Galatasaray adabıyla gönülleri feth etmiştir.
  Hakan Çagrı Balta
  Yetenek ve becerileriyle Galatasaray’ın gelecekteki umududur.
  Onu izlemeyi dört gözle bekliyorum belkide çevreme ve çocuklarıma anlatacam “ben bunun babasını da bilirim çok kral adamdı” diye
  Derya Balta
  Bizim medyamız bir çok yıldızı söndürdü, Hakan Kadir Balta için de bir çok ugraş verdiler. Bir yıldız futbolcu için en önemli şey aile yaşantısıdır. Bizlere ve camiamıza Hakan Kadir Balta’yı ve Hakan Çagrı Balta’yı kazandıran muhteşem ve güzel insan yaptığın her şey için çok teşekkür ederiz.

 38. Emre Taşar dedi ki:

  Bir insan çocuğunu yeteneksiz olduğunu düşündüğü halde neden torpille futbolcu yapmaya çalışsın ki ? Bir anne baba çocuğunun hayalleriyle oynayabilir mi ? Torpille futbol da ne kadar ilerleyebilir ki ?
  Yine çok güzel yazmışsın ablacım. Yine yazının o son cümlelerinde gözlerimizi doldurdun. Çok uzun zamandır takipçinizim. Ne zaman paylaşım yapsanız Çağrı acaba yine nasıl gol attı diye meraklanıyorum. Onun yeteneğinden benim hiç şüphem yok. Sizin gibi anneleri, Hakan abim gibi babaları oldukları için çok şanslılar. Kalbinizin güzelliği bütün ailenizin yüzüne vurmuş. Çağrı ve Ömer’i Parçalı ile görmek için sabırsızlanıyorum elbet o günler gelecek. Çağrı ve Ömer kardeşlerim güzel gözlerinizden öperim DURMAK YOK ÇALIŞMAYA DEVAM ??

 39. Özgür özer dedi ki:

  Ağzınıza sağlık ..

 40. Muharrem dedi ki:

  Babasından aldığı tek torpili var oda sol ayağı…
  Böyle düşünüyorum çünkü solak olmak özel ve nadirdir her gende bulunmayan özel bir yaradılış bence Çağrı da bu özelliğini çalışarak emek vererek alın teri dökerek üstüne koyarak geliştiriyor başarılarının devamını diliyorum…

 41. Yilmaz çakır dedi ki:

  Büyük kulüpler alt yapılarina dünyanın parasını yatırıyorlar yurtdışlarına turnuvalara gidiyorlar ve bir dünya masraf yapıyorlar değil hakan baltanin oğlu en kralının oğlu olsa fark etmez yeteneğin yoksa bir yere gelemezsin ki çağrı nın videolarına baktığımız zaman sol ayak bilekleri oyun okuyuşları ve zekası yetenek olduğunun en buyuk kanıtı kalemine sağlık yenge insallah ileride A takım düzeyindede gormek nasip olur çağrı ve takım arkadaşları GALATASARAY’ın geleceği ❤️?

 42. Onur dedi ki:

  Sizler bu ülkenin çınarları biz ise tohumlarıyız Derya hanım ,
  Benim babam garsonluktan şefliğe sonrasında müdürlüğe
  Bende şuan şefim umarım çabalarım ve emeklerimle müdür olacağım bunun torpille Alakası yok ??

 43. Mehmet Temizkan dedi ki:

  Çok güzel bir yazı olmuş derya hanım bir baba futbolcu ise çocukları da aynı başarıyı gosteremezmi yani insanların aklı öyle bir yerlere çalışıyor ki bazı soru ve cevapları hem çocuğu hem sizleri üzüyor ayy suan kendim düşünüyorum da size ben torpil limiyim sorusunu duyunca nasıl bir duygu hissettiniz acaba açıklaması nasıl yaptınız bir anne için çok zor ve hüzünlü bir anlatım geçmiştir bence çok güzel bir yazı olmuş zevkle sıkılmadan okudum allah çocuklarına uzun ömürler versin huzurlu gelecekler nasip etsin selamlar

 44. Ali Osman Kılıç dedi ki:

  Çok güzel yazmışsınız çabuk büyü çağrı sana ihtiyacımız var

 45. Gülcan dedi ki:

  Çağrı gibi yetenekli bir çocuk futbolcu olmasa haksızlık olur torpilli diyenler nasıl olurda çağrının yeteneğini görmezden gelirler anlamıyorum çağrının videolarını izleyenler ne kadar yetenekli olduğunu görürler bileklerine çok hakim saha içinde ne yapacağını iyi biliyor ilerde babasınıda geçecek çok yetenekli bir çocuk

 46. Yavuz dedi ki:

  Çağrıyı izleyen herkes torpilli olmadığını anlar çok yetenekli bir çocuk ben babasindan daha yetenekli olacağını düşünüyorum ki bundan babasınında çok gurur duyacağından eminim yazıdada belirttiğiniz gibi yolunuz açık olsun başarılar

 47. Fatih Çakır dedi ki:

  Neden gözlerim doldu anlamadım !

 48. Muratkutlu dedi ki:

  Öncelikle cok güzel olmuş elinize sağlik .Malesefki halkimiz arasinda boyke uzucu şeylerin bu yaştaki çocuğa hevesini kirmak üzmek için söyluyorlar.Babası Hakan çokniyi efendi karekterli iyi bir futbolcu idi .Ama Cagri yi bende takip ediyorum onda babasindan aldiği yaradandan aldiği kabiliyet meziyetler var ki top ayağina yakisiyor ve is var dedirtiyor .Herkez cocugunun futbolch olmasini ister ama futbolcu olmak kabiliyet ister babasinin futbolcu olmasi şansi hemde şansizligi ama önemli olan çağri oynuyormu oynuyor yasitlarina göre iyi mi iyi .Boyle devam edip tum bu tip konuşmalarin duymamasi kulaklarini tikamasi gerekli Yolu açin olur insallah .Ben de futbolch idim benim oğlumda oynuyor ona kendin icin yapiyorsun daha iyi olmak icin daha cok caliş diyoruz iyi oldugu icin ona da okulda baban la antreman yapiyorsun oyuzden iyisin diyorlar miş .Boşver sen iyi misin bosver biz yolumuza bakalim diyorum O da çagriyi takip ediyor mesela baba bak çağri nin videosu diyor yaniniyi isen söz söyleyen çok olur allah yolunu acim etsin kismetlerini açim etsin .

 49. Bedri özcan dedi ki:

  Derya Hanım;

  35 yaşında ve kendimi bildim bileli Galatasaray’lıyım. Sosyal medya hesabını bireysel olarak takip ettiğim tek tük futbolcu var bunlardan birisi pek tabiki savunma bakanımız Hakan Kadir Balta. Topunu ve sol ayağını bir kenara koyuyorum eski bir sporcu olarak kendisi önce saha içindeki kişiliği ile taht kurmuştur gönlümde. Çağrı kardeşimizi ise sosyal medyada gördüğüm orta sahada rakip kaleye sırtı dönük iken kendine gelen pası topuğu ile rakip kaleye yönlendirip rakibin yanından dönüp geçerek gittiği video ile tanıdım ve sadece o videoya bakarak dedim ki Allah’ım veliaht bakan yetişiyor Galatasaray’a. Akabinde ise turnuvalar vesaire derken birçok kere post gördüm Çağrı ile ilgili. Tabi ki ben herhangi bir otorite değilim ancak sizin benden çok daha iyi gördüğünüz üzere Çağrı çok yetenekli bir çocuk. Üzerine bir de çok çalışıyormuş daha ne olsun! İnsanların torpil yorumlarını 2 şeye bağlıyorum ilki maddi durumları sizden kötü olan ve yollarda perişan olanlar istemsiz de olsa Çağrı’nıbin şartlarını kıskanabilir. Diğeri ise veliler hele bir de toptan anlamıyorsa çocuğunun yeteneksiz olduğunu, yeteneğinin kısıtlı olduğunu göremeyebilir. İnsan çocuğuna bu çocuk top oynayamaz ileri seviye de oynayacak yeteneği, mental kapasitesi yok diyebilir mi? Bence diyemez. Bu sebeple maaile yorumlara takılmayın elinizden geldiğince. Çağrı’da çalışmalarına devam etsin taraftar olarak camiamızın ona ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Torpil ile futbolcu olunsa ianis Hagi’ nin nerde olduğunu biliyor olurduk. Yazım çok uzun oldu özür dilerim bunun için son olarak örnek aileniz için sizi ve Hakan beyi tebrik ediyorum ve kendisini her daim Galatasaray camiasında aktif görevde görmek istiyorum yenge 🙂 ( bunu söylemesem çatlardım lütfen laubali olarak değerlemdirmeyin)

 50. umut dedi ki:

  Çağrı yetenekli bir çocuk , umarım çalışmaktan ve çabalamaktan asla vazgeçmez ve ailenizin mütevazılığından babasının efendiliğinden asla vazgeçmez ve en az babası kadar başarılı bir sporcu olur … başarılarının başarılarınızın devamı dileğiyle … Hakan BALTA’yı savunma bakanını çok özledik sevgiler saygılar ..

 51. Osman dedi ki:

  Duyguları o kadar güzel kaleme alıyorsunuz ki okurken çok etkileniyorum. Çağrı’nın yaşadıklarını yaşamış biri olarak futbolu bıraktım. Bu konu üzerine saatlerce dertleşebilirim. Çağrı’nın babası gibi efendi olacağından şüphem yok.Belki abartı olacak ama bu küçük yaşta yaşadıkları sonucu bir Metin Oktay da olabilir. Sakın şımarma evlat seni izlemek için yılların geçmesini bekliyoruz.

 52. Fahri senturk dedi ki:

  Keşke futbol camiasında herkes Hakan Balta kadar Karakter sahibi onurlu gururlu haysiyet sahibi en önemlisi de Allah korkusu olan bir kul olsa futbol camiası Hakan Balta ve onun gibi olanların sayesinde ayakta bunu futbol camiası asla Unutmamalı ben Hakan Kadir Balta hayranıyım sebebi ise çok açık ve net belli Onuru gururu haysiyeti ve en önemlisi de sabit duruşlu kimseye taraf değil seni çok ama çok seviyoruz Hakan Kadir Balta babadan torpilli olma işine gelince de torpil gerekirse buna karşı çıkacak olan ilk kişi Hakan Kadir Balta

 53. okan dedi ki:

  hepsini okudum ama benden alan son kelimeleriniz allah emeklerini emeklerinizi boşa cikarmasin insallah

 54. İclal Taylan dedi ki:

  çok etkilendim. İlerde Çağrı Balta futbolun efsanesi olacak inandım ben buna. Onun çocuğuna da “Çağrı Balta’nın çocuğu musun?” diye soracaklar. Çağrı çok duygusal bi çocukmuş, o güzel kalbi ona hayatın bütün güzelliklerini getirir inşallah❤

 55. Kağan Saydan dedi ki:

  Yine harika bir yazı olmuş.
  Tebrik ederim.
  3. Yazı için arayı açmayalım lütfen

 56. İsmail İslam dedi ki:

  Bütün yazıyı okudum. Kimin ne düşündüğü kimin kime hangi gözle baktığı hiç önemli değil insanın gittiği yol ne kadar doğru da olsa birileri kalkıp çomak sokacaktır elbet. Yazıdan da şunu anladım. Çağrı gerçekten de torpilli fakat torpili Hakan Balta’dan değil annesinden… Sizin gibi bilinçli ve iyi niyetli bir anne’ye sahip olduğu için çok şanslı ❤️ Sizin gibi iyi niyetli bilinçli insanların çocukları her zaman büyük oynar zaten. Şırnak Uludere’den selamlar✋??

 57. emre püsküllüoğlu dedi ki:

  Derya hanım , ben Futbola aşık ,84 doğumlu Koyu bir GS taraftarıyım . Solak ve bek oynayan biri olarak Hakan Balta yı hem takdir ederek,hem kıskanarak maçlaro izlerdim.

  Konu başlığına gelince , EVET ÇAĞRI TORPİLLİ, bu çok açık ! Ama torpili babasının GS futbolcusu olmasından, değil. Torpili Evren’den,yaradandan geliyor . Hakan Balta gibi karakterli,disiplinli,yetenekli ve taraflı tarafsız herkesçe sevilen bir futbolcu genleriyle,blog yazınızdan görebildiğim kadarıyla sizin gibi duyarlı, zeki , güzel kalpli bi annenin genlerini taşıdığı için Evren’den ve yaradandan torpilli ve buna kendi çalışma hırsı ve yetenekleri de eklendiği için bu yaşta kıskanılması normal … ben 2023-25 li yılları bekliyorum . GS as takımıyla maça çıkmış ve Avrupa’nın önde gelen takımlarının takibinde olan Çağrı Balta’yı TV den izleyip ,GS evladı Çağrı Balta diye gururlanmak için .

 58. Yakup Sezgin dedi ki:

  Mükemmel bir sonuç cümlesi?

 59. Davut Noyan dedi ki:

  Çağrı da torpil değil babadan ogula geçen bir yetenek var bence çünkü Galatasaray Spor kulübüne ilk getirdiginiz günden beri tanıyorum çağrıyı yeteneğine de her zaman hayranım

 60. Oktay yılmaz dedi ki:

  Merhabalar

  Tesadüfen; Çağrı nın profili dikkatimi çekti ve ailenizi sosyal medyadan azda olsa tanıma fırsatım oldu ve çok beğendim.. Allah ailenize ve sevdiklerinize ömür boyu mutluluklar daim eder inşallah. Oğlunuz gayette hakkıyla konumunda ve dahada iyi yerlere gelebilecek yetenekde, bence babasından da iyi olacak… malesef art niyetli insanlar her daim hayatımızda.. Futbolcu olmasanda, başka meslek dallarında da bu tarz insanlar karşına çıkar çağrı kardeşim 🙂 Sen sen ol güzel ailenin haricinde kimseyi kafana takma, gs için yeni bir aslan geliyor… Allaha emanet olun..

 61. kobe 9 dedi ki:

  I am only writing to make you be aware of what a outstanding encounter our daughter obtained studying your web page. She came to find several pieces, which include what it’s like to have a great giving style to get a number of people quite simply know precisely certain multifaceted matters. You really surpassed visitors’ expectations. Thanks for supplying the powerful, healthy, revealing and in addition easy tips on the topic to Julie.

 62. vapormax dedi ki:

  I have to get across my love for your kind-heartedness giving support to all those that actually need help on the area. Your very own dedication to passing the solution up and down turned out to be unbelievably invaluable and has enabled employees just like me to achieve their goals. Your entire invaluable guideline signifies a great deal to me and a whole lot more to my office workers. Warm regards; from everyone of us.

 63. yeezy boost 350 dedi ki:

  Oh my goodness! a tremendous article dude. Thank you Nonetheless I’m experiencing issue with ur rss . Don抰 know why Unable to subscribe to it. Is there anybody getting identical rss problem? Anyone who is aware of kindly respond. Thnkx

 64. Thanks for all of the efforts on this blog. My aunt really likes working on internet research and it’s really easy to understand why. My partner and i hear all concerning the lively tactic you convey advantageous tricks by means of your blog and even boost participation from other people on that idea while our own child is truly becoming educated so much. Take advantage of the remaining portion of the year. You are doing a fantastic job.

 65. cheap jordans dedi ki:

  My husband and i ended up being very peaceful when Louis could finish off his preliminary research because of the ideas he obtained when using the site. It is now and again perplexing just to choose to be giving away key points which often other people could have been making money from. And now we remember we need the website owner to appreciate for that. Most of the explanations you’ve made, the straightforward website navigation, the relationships you can make it easier to foster – it’s got everything spectacular, and it’s really letting our son in addition to our family understand the theme is interesting, which is very serious. Thank you for all the pieces!

 66. JerrcyAlady dedi ki:

  Hi where i can buy
  http://amoxicillin500mg.club – amoxicillin 500 mg price ? Please help me found
  amoxicillin 500 mg capsule
  Thanks!

 67. air max 97 dedi ki:

  I would like to express my thanks to this writer for bailing me out of this scenario. After researching through the search engines and seeing tips that were not powerful, I assumed my life was well over. Living without the presence of strategies to the problems you have solved through your site is a serious case, as well as the kind that might have in a negative way affected my career if I hadn’t come across the website. Your primary skills and kindness in dealing with all things was excellent. I am not sure what I would’ve done if I hadn’t discovered such a solution like this. I’m able to at this moment relish my future. Thanks very much for your specialized and amazing guide. I won’t think twice to recommend your web sites to any individual who will need care about this topic.

 68. yeezy boost 350 dedi ki:

  I actually wanted to send a simple word to be able to express gratitude to you for these amazing secrets you are placing here. My incredibly long internet investigation has finally been compensated with wonderful know-how to write about with my pals. I would repeat that most of us visitors actually are definitely blessed to live in a perfect community with so many lovely professionals with helpful pointers. I feel very much happy to have seen your webpages and look forward to really more awesome times reading here. Thank you once again for all the details.

 69. yeezy boost 350 dedi ki:

  There are some attention-grabbing closing dates on this article however I don抰 know if I see all of them heart to heart. There may be some validity but I’ll take hold opinion till I look into it further. Good article , thanks and we wish extra! Added to FeedBurner as effectively

 70. yeezy dedi ki:

  Thanks so much for providing individuals with an extremely breathtaking possiblity to discover important secrets from this site. It is usually so awesome and also packed with a great time for me personally and my office co-workers to visit your blog at the very least three times per week to find out the fresh guidance you have got. And indeed, I am also certainly pleased with the magnificent solutions you serve. Some 2 tips on this page are without a doubt the simplest we have all ever had.

 71. Thanks a lot for giving everyone a very superb opportunity to check tips from this web site. It can be so useful and as well , jam-packed with fun for me personally and my office colleagues to search the blog on the least thrice in a week to read through the newest stuff you have got. Of course, I’m so certainly satisfied with all the brilliant tips and hints you serve. Certain 2 areas on this page are in reality the very best I’ve ever had.

 72. I together with my buddies have already been checking the nice techniques located on the blog then quickly came up with an awful feeling I never expressed respect to the web blog owner for those techniques. My boys came for this reason joyful to see them and already have unquestionably been taking pleasure in those things. I appreciate you for truly being really thoughtful as well as for considering this form of fine subject matter most people are really wanting to know about. Our own sincere regret for not saying thanks to you earlier.

 73. yeezy boost dedi ki:

  I simply wanted to construct a quick comment to be able to express gratitude to you for these fantastic points you are giving out at this website. My considerable internet research has at the end of the day been rewarded with excellent suggestions to go over with my two friends. I would assert that we site visitors are very much endowed to dwell in a decent site with so many brilliant people with beneficial hints. I feel somewhat lucky to have come across the website and look forward to some more cool moments reading here. Thanks a lot once again for a lot of things.

 74. Thanks so much for providing individuals with an extraordinarily pleasant chance to discover important secrets from this blog. It’s usually very enjoyable and packed with fun for me and my office colleagues to visit your web site a minimum of thrice a week to see the fresh guides you will have. Of course, I’m also at all times astounded with all the special ideas you serve. Some 2 tips in this posting are easily the finest we’ve ever had.

 75. I wanted to put you one bit of remark just to say thank you as before regarding the spectacular principles you have shared above. This has been unbelievably open-handed of you to convey openly what many of us could possibly have made available as an e book to generate some cash for their own end, primarily now that you could have done it in case you considered necessary. These points as well served to be the easy way to realize that someone else have a similar interest like my very own to understand lots more with respect to this issue. I am certain there are thousands of more enjoyable moments up front for those who read through your blog.

 76. Maryhep dedi ki:

  [url=http://lexapra.com/]lexapro 10 mg[/url] [url=http://prednisone50.com/]prednisone prescription[/url] [url=http://albendazole200.com/]albendazole[/url] [url=http://nolvadex10.com/]where to buy nolvadex[/url] [url=http://tadalafil60.com/]buy tadalafil online[/url] [url=http://tetracycline24.com/]tetracycline 500mg[/url] [url=http://furosemide40.com/]furosemide online[/url] [url=http://azithromycin250.com/]azithromycin 250 mg tablets[/url] [url=http://vermox500.com/]vermox 500[/url] [url=http://lasix80.com/]buy lasix[/url]

 77. [url=https://loansforbadcredit1.com/]quick loans for bad credit[/url]

 78. Judyhep dedi ki:

  [url=http://viagra200.com/]where to buy viagra[/url] [url=http://metformin750.com/]purchase metformin online[/url] [url=http://tadalafil60.com/]tadalafil 10 mg[/url] [url=http://albendazole200.com/]albendazole[/url] [url=http://lasix80.com/]lasix[/url] [url=http://prednisone50.com/]buying prednisone[/url] [url=http://prednisolone2.com/]prednisolone[/url] [url=http://bupropion300.com/]buy bupropion online[/url] [url=http://lipitor40.com/]lipitor 40[/url] [url=http://sildenafil5.com/]sildenafil[/url]

 79. JawAssotowage dedi ki:

  pnb [url=https://onlinecasinons.us/#]online casino[/url]
  yqt [url=https://onlinecasinons.us/#]casino slots[/url]

 80. Vionfobbinuar dedi ki:

  ykn [url=https://cbdhempoil30.com/#]cbd oil cost[/url]