Futbolcu eşi mi? Futbolcu anneliği mi?

18 Mart 2019 / Yorumlar (16.583)

Genel

İlk blog yazım olduğu için biraz heyecanlı olduğumu belirtmek isterim. Zamanla üstesinden geleceğimi umarak sizlerden gelen fikirlerden yola çıkarak benim için de çok özel olan bir konuyu seçtim.

Hadi başlayalım..
Tabii ki ilk konumuz futbol. Öncelikle bir bayan olarak futboldan hiç sıkılmadığımı aksine bir futbol tutkunu olduğumun altını çizmek isterim. Futbolcu eşi olana dek bu bir keyif, bir hobiydi benim için. Sonrasında işin rengi değişti. Sadece hobi olmaktan çıktı işin içine stres ve ağır bir yük te girdi.

Futbolcuları tanıdığımızda birer yetişkin olarak çıkıyorlar karşımıza ama zemininde fazlasıyla fedakârlık, çocukluğunu tam anlamıyla yaşayamamış bireyler olduğunu anlamıyoruz çoğu zaman. Eşim futbola başladığında 6 yaşındaymış. Şimdi 6 yaşında bir çocuk ne yapar ki? ‘’Gider top oynar bu da gayet keyifli bir durum’’ dediğinizi duyar gibiyim. Bunu ben de oğullarım başlayana dek böyle sandım. Bana derdi Hakan ”Yaz tatillerinde Türkiye’ye geldiğimizde arkadaşlarım bütün gün denize girerken benim mutlaka ara verip top sektirmem gerekirdi.” Çok ta yorucu gelmiyor kulağa?.

Şimdi size futbolcu olmaya giden yolun nasıl çok küçük yaşlarda başladığını ve biz ebeveynleri nelerin beklediğini kendi oğlum Çağrı’nın yaşadıklarından yola çıkarak anlatacağım. Çağrı’dan başlıyorum çünkü Ömer daha çok yeni başladı. Onun tecrübelerini de inşallah daha sonraki yıllarda kaleme alma şansım olur.
Gelelim benim mini mini minnoş 1 numaralı oğluşum Çağrı’ya. 4 yaşına yeni girdiğinde futbol oynayacağım diye evi birbirine katıp beni Florya Metin Oktay tesislerine eteklerimin ucundan sürükleyip götürene kadar her şey ritüelinde ilerliyordu hayatımızda ?Başta almak istemediler Çağrı’yı. Yaşı çok küçüktü. Futbol okulu için belli bir yaş sınırı var.6-7 yaş futbola başlamak için en uygun yaş. Bu dünyanın her yerinde böyle. Bunu biliyorduk ama hocalarından duymadan durumu kabullenecek gibi değildi Çağrı. Tabi bizim oğlan yaptı yapacağını. “İyi tamam gel bir deneyelim” sözünü aldı hocalarından. O gün bizim hayatımızda ne kadar çok şeyin değişeceğini hiç düşünememiştim. Bir yanım en çok istediğim şeyi yaptırıyordu oğluma, bir yanım daha çok minik diyordu. Çağrı  beğenildi, yaşının üstü bazı yeteneklerinin olduğunu ilettiler bize. Bu durum yaşıtlarından büyüklerle antrenman yapmasına engel değil gibiydi. Çağrı içinse o sahaya Galatasaray formasıyla çıkması bile yeterliydi. Çok tutkun, çok hevesliydi. Ama onu her hafta sonu kim götürecekti antrenmanlara? Babamız hafta sonları yok ki bizim. E bir de minik daha bebek bir kardeşimiz var.
Annem en büyük destekçim oldu. En azından Ömer emin ellerdeydi.

İlk başlarda sadece hafta sonlarıydı, ilkbahardı, havalarda mis… Hiç sıkıntı yok, gayet keyifli her şey. Yaz geçti, sonbahar geldi derken başladı mı yağmur. Üstüne bir de kış… “idman olmaz herhalde bu havada!” derken hep tesisin kapısında buldum kendimi. “Kar  yağıyor Çağrı, idmana gitme bence anneciğim” diyen bir anneye, gözlerinde mutluluktan ışıklar yanmış bir çocuk zıplayarak cevap veriyor “Oley, en sevdiğim hava. Hadi idmana.” ?Bir de soğuk havalarda asla hastalanmıyor çocuklar bu bir gerçek. Antrenman  sonrası hızlı hareket edip, iyi korumak gerekiyor çocukları sadece. Olan biz annelere oluyor. Sadece  hafta sonları idare edeceğiz  artık dedikten 2 hafta sonra Çağrı bey akademiye yollandı. Futbol okuluna başladıktan yaklaşık 6-7 ay içinde akademiye yollanması bize de sürpriz oldu. Futbol okulundaki gidişatınız  ve yeterliliğinize göre sizi akademi oyuncusu yapıyorlar. Yani.  Orada da başarılı olursanız,  Galatasaray’ın lisanslı oyuncusu olma hakkı elde ediyorsunuz. Bu, bizim evde bir şölene dönmedi değil tabi.

Sonra akademide  4 güne çıktı idmanlar. İşte bu çok zor olmalıydı. Okul sonrası ve hafta sonları. İlgilenmem gereken bir eşim de vardı ki onu da zaten çok az görüyorduk. Lig maçlarının üstüne şampiyonlar ligi, kupa vs. eklendi mi hiç göremiyorduk gibi bir şeydi.  Bebek, evin düzeni, yemek derken tüm bunlar kafamda oturmuyordu asla.  ?

Çağrı daha 5 yaşına girmemişti ki kendinden 4 yaş büyüklerin grubunda antrenman yapmaya başladı. Antrenman yelekleri bile dizinin altında kalıyordu. O zamanlar akademide ‘U’ diye adlandırdığımız küçük yaş grupları: alt sınırı 2004-2005 doğumlulardan oluşuyordu. Gerçi şimdi çok güzel bir hâl aldı, 2011’liler için bile akademide grup var:U8.
Çağrı’nın telaşlı ve heyecanlı halleri, evin idaresi, bebek Ömer, Hakan derken aslında zor olanın futbolcu anneliği olduğunu anladım.

Çağrı çok küçük olduğu için o grupta maçlara çıkamıyordu, sadece antrenman yapıyordu. Gelişimi için bunun önemli olduğunu savunan hocalarına karşı ‘’tamam’’ bize evde “Bana ne!  Ben de oynayacağım!” diyen bir velet vardı.  ?
Bu süreçte bütün çocuklar gibi O’da çok gelişti haliyle. Kendinden büyüklerle antrenman yapması 2 sene sürdü. Akabinde Çağrı’nın kendini tam anlamıyla ortaya çıkartabildiği 2008 takımı kuruldu. Artık maç oynayabiliyordu. Hatta goller bile atıyordu. Bunun  coşkusu ve evde maç analizleri bütün haftamızı sarıyordu desem yalan olmaz. Abarttığımı düşünmezseniz geceleri üstünü değiştirdiğimde sayıklamaları gerçekten muazzamdı. Ne mi sayıklıyordu? ‘’bu maç bizim.. çıktı çıktı.. pas..’’ Hala pek bir şey değişmedi o sayıklamalardan.

Tabii ki babamızın maçlarını kaçırmadık hiç. Sabah Çağrı’yı antrenmana götürüp, öğlen eve gelip yemekleri pişirip, Ömer’in tüm gereksinimlerini halledip, akşam koşa koşa maça  gittiğimi çok bilirim. Hatta hep böyle oldu desem yeridir. Demek ki günün stresi yetmezdi bana. ?Çocukların koşturması biterdi sıra babamızın, takımımızın , maçına gelirdi. Totemler, dualar, hoplamalar, zıplamalar, maç bitti derken ev yolu ve ertesi gün yine antrenman. ?

Futbolcu eşi diye sınıflandırılan şey benim için biraz farklıydı. Ben, sanırım, futbolcu eşi olmaktan çok futbolcu anneliği tarafındaydım.

O koşturmadan bu koşturmaya 4 sene aktı gitti.

Çağrı 8 yaşına girdiğinde bir gün bir listeyle çıktı antrenmandan. “Haftaya Almanya’ya turnuvaya gidiyoruz anne, bu da kamp çantam. Kendim hazırlayacağım. ”dedi. “Efendim? Nereye? Oğlum sen geceleri terliyorsun? Kim değiştirecek üstünü? Kronik alerjiksin! Iıı yani… Olur mu, nasıl olur?..” kem küm demeye kalmadan o çanta  hazırlanıverdi…

Ana  yüreği hemen devreye girerek “ Ya aç kalırlarsa,” korkusuyla bütün veliler yolluk hazırladık çocuklara…
Hareket tesisten sabah 6 … “ Ben götüremem, yüreğim el vermez. Sen götür.” dedim Hakan’a.
O vedalaşmayı hiç unutmam… Oysa sen Derya… Hani sen her hafta eşini yolluyordun kampa? Hani çok seviyordun? Hani Hakan’sız ev boştu?
O sesi titreyerek “Kardeşimi öp ve onu çok sevdiğimi söyle anneciğim. ” diyen oğlum  karşısında gözyaşlarımı yuttum adeta.

İşte bu gidiş hayatımızda yine bir sürü şeyi değiştirdi. Maçları ertesi gün canlı yayınlanıyordu internetten. Sadece ben demem yanlış olur, tüm veliler sabahı zor ettik.. Heyecandan uyuyamamış tüm veliler bilgisayar başında toplandık. Kahvaltımı edebildiğimde bütün maçlar bitmişti..

Ben ki çok güzel maçlar izledim eşim sayesinde… Çok büyük başarılar… İmkansızı yutturacak maçlar…Unutulmaz şampiyonluklar.. Çok ama çok büyük gururlar yaşadım… Değil mi?

Ama işte evlat başka klişesi gerçekten doğru. Çocuk oradan çıkmış, mini mini minnoş kendi gibi çocuk adamlarla maç yapıyor ve gören der ki o gururları ben yaşamamışım!.. .Allah’ım… Bu ne? Bu nasıl bir korku, nasıl bir telaş? Nasıl bir stres ve ne büyük gurur! Çok şükür… Bu duygunun bir tarifi yok! Hangi kelimeleri kullanabilirim ki bunu anlatmak için?
Tüm bu duygu karmaşasını yaşarken ben, turnuvada 2.olup büyüyerek döndü tüm çocuklarımız Almanya’dan. Evet büyüdüler hepsi. O gözümüzde asla büyümeyecek çocuklar artık daha sorumluluk sahibi, daha olgun, daha ayakları yere sağlam basan küçük adamlardı. O hafta telefonum susmadı. Okulda yaramazlığıyla ün salan Çağrı için “ Siz bu çocuğa ne yaptıysanız bir daha yapın lütfen. Çok iyi gelmiş.  Çağrı çok daha olgun bir çocuk oldu.” Cümleleri ile bütün öğretmenleri tarafından  arandım. ☺

İlk etapta çok istesem bile  Çağrı’nın hiç bir turnuvasına gitmedim… Diğer çocukların velileri çalışan insanlardı ve o çocuklar niye bizim ailemiz yok diye üzülmesinler istedim. Sonra velilerle anlaştık ve gittim. Çocukların hepsine teyze oldum. Hem yaban ellerde onları yalnız bırakamazdım ya! Artık birden çok futbolcu çocuğum vardı. Hepsi birbirinden tatlı, terbiyeli çocuklardı benim için. Hiçbirini  Çağrı’dan ayırmadım. Ben  onların kamp teyzesiydim artık. E iyi de anlaşıyorduk. Beni kampta istiyorlar ve seviyorlardı. İnanın bu paha biçilemez bir şey. Birden fazla çocukla gurur duymak, başarılarına şahit olmak…

Ondan sonra çok turnuvaya gittiler. Yeri geldi, o küçücük bedenleri  bir yetişkininkinden fazla yorgunluğu üstlendi. 16 saat yol gittikleri oldu. Bu bekleme sürecinde nasıl bir psikoloji yaşadığımı  anlatmam imkansız.  Turnuva günleri sabahın erken saatlerinden  aksama kadar,  30-60 dakikalık aralarla maçlar yaptılar. Artık turnuvaya gitmek yokluğunu  aradığımız  bir şeydi.

Yorgunlukları kadar güzellikleri de vardı. Galatasaray’da oynamanın en büyük güzelliklerinden biri elbette ki taraftarı. Hiçbir turnuva da yalnız bırakmadılar bizim çocuk adamları. Nerede olunursa olunsun, .onlara kendilerini gerçek futbolcular gibi hissettirdiler hep. Tüm o taraftarlara minnettarım.

Bu süreçte Ömer biraz  arka tekerlek misali büyüdü. ?Yaşı  gelince, ne yapması gerekiyorsa onu yaptı, futbola başladı. Antrenman sayıları çıktı mı 2 katına. Artık hafta içlerimiz de hafta sonlarımız da tam anlamıyla doluydu. Hakan’la ahtapot misali peşindeyiz çocukların. Her ne olursa olsun, maçta yenseler de yenilseler de benim için onları o zeminde görmek  ayni devasa bir gurur.

Çağrı şimdi 11 yaşına girmek üzere, Ömer’se 7..Onların sadece futbol üzerine harcadıkları emekleri, deneyimleri, tecrübeleri, sevinçleri, gözyaşlarını birkaç sayfada anlatmam mümkün değil. Eğer isterseniz yine ara ara açarız bu konuyu..

Şimdi yavaştan toparlayıp bitirme vakti bence..

Benim oğullarım futbolcu olmak istiyorlar.Biz ailesi ise hep sporun içinde olmalarını diliyoruz. Takım sporunun bir çocuğa kattıkları paha biçilmez.
İleride ne olur bilmem ama onlar benim için hep fedakâr, sorumluluk sahibi küçük adamlar. Çağrı yaşıtları bahçede oynarken, sinemaya giderken, gezi-oyun programları yaparken,  gördüm, bir yanı  göz ucuyla baktı hep onlara… Ama o hiç ödün vermedi… Uzun yolculuklar onu hep rahatsızlandırdığı  halde hiç ben kötüyüm  demedi! Hastalandığında  yok yok iyiyim dedi gitti o antrenmanlara.
Elde ettiği tüm başarılar tümüyle onunken, gururlar bize ait…

Çağrı’yı iki gözüm takip ederken şimdi bir gözüm Ömer’de.. Hiç şüphem yok abisinin yolunda ilerleyecek benim evimin küçük erkeki 🙂

Başından beri babalarının dilediği tek şey. Hangi sporu seçerlerse seçsinler, yeter ki sporun içinde olsunlar.
Tüm çocuklarımızın göğsümüzü kabarttığı günleri görelim hep…

Bu fotoğrafta Çağrı tabii ki soldaki minik.Futbol okuluna alındığı zaman.Yaş 4 🙂

     İlk turnuva için evden ayrılmadan önce.Saat 5:30.Yaş 8 🙁

İlk turnuvaları olan Podolski Cup’ta 2. oldukları zaman 🙂

16.583 Responses to :
Futbolcu eşi mi? Futbolcu anneliği mi?

 1. Elif dedi ki:

  ?????

 2. Yengecim çok çok çok güzel olmuş. İstediğim bir konuydu. Umarım çok daha güzellerin yazarsın. Sen benim için hep özelsin. ❤️?

 3. Dogan Kaya dedi ki:

  Siz gercekten ailece mukemmel insanlarsiniz

 4. Gokhan dedi ki:

  Herzaman takdir ettiğim bi kişisin kardesım benim,yazınla bi kere daha seni tebrik ediyorum,basarılarının devamı,sizlere ve cocuklara cok slmlar?

 5. Perihan Elmalı dedi ki:

  Merhaba benimde ikiz erkek cocuklarim var 2008 dogumlu 2014den beri futbol oynuyorlar cok mesakatli cok heyecan dolu bir anne icin butun cocuklarimiz yolu acik olsun.Allah verdigi emeklerini bos cikarmasin

 6. Yasemin Kara dedi ki:

  Merhaba derya hanım , bende kardeşlerim sayesine hep futbolla iç içe büyüdüm . Her hafta sonu turnuvalarda geçerdi yillarimiz annemle birlikte. Daha hala 30 yaşındalar eşek kadar oldular ve şimdi ben iki çocuğumla gidiyorum dayilarinin maçlarina ? Çocuklari sporla büyütmek bence en güzel davranış. Çok güzel bir blok olmuş . Sizi tebrik ediyorum . Ben sizi maçlarda ara ara hep görürdüm TV önünde Çünkü bende Galatasarayli olarak dünyaya geldim ve hiç bir maçı kaçırmam.
  İki sene önce hatta kısmet olmuştu Türk Telekom arena ya gidebildim . O kadar muhteşem bir atmosfer di ki ama siz bunu daha iyi biliyorsunuz . Benim de iki erkek annesi olarak en büyük istedigim oglularimin ( 4 yaşında ve 9 aylık ) sporla büyümesi ama tabi ki futbol ideal olur. Ama oğlum iyi adımlarla ilerliyor. Almanya da 4 yaşında bambini de başlayabiliyor çocuklar . Ve oglum da benim gibi futbol hastası. Evde kirmadigi dokmedigi yer kalmadı . Top sürekli ayağında. Ah bide akşamları formayla yatma isteği de olmasa ? lafın kısası sizin yazdıklarımız o kadar samimi ve tanıdık geliyor ki bana . Sizi tebrik ediyorum

 7. Yakup Sezgin dedi ki:

  Yazınızı büyük mutluluk ve heyecanla okudum. İnşaallah Çagrı ve o diğer minik kardeşlerimiz küçük bedenlerinde vermiş oldukları bu zorlu emeklerinin karşılığını alırlar ve büyük başarılar elde ederler.Elde edecekleri başarılarla da önce siz değerli ailelerinin sonradan milletimizin göğsünü bir kez daha kabartarak bayrağımızı en güzel yerlerde dalgalandırırlar.Sevgi ve saygıyla…

 8. Ferhat dedi ki:

  Merhabalar. Öncelikle blog çok güzel olmuş emeginize sağlık. Çok özür dileyerek blog ile ilgili 2 şey demek istiyorum blog sonunda ingilizce yazilar var onları türkçe yaparsanız bence çok daha iyi olur. Saygilar.

  Not: Hakan reis bu ülkede top oynamış hatta dünyada top oynamış tanıdıgım en efendi ve isini iyi yapan ve ayni zamanda Galatasarayli olan mukemmel bir insandi. Saygilar

 9. Hasan Sezgin dedi ki:

  yenge cok gizel yazı olmuş.biz de şu an u10 dayız ve sizin ne kadar cocuklarla ilgilendiginizi goruyorum .basarılar yaziların devamını bekliyoruz .saygılar❤?❤?

 10. Emre Çelik dedi ki:

  Siz ne güzel bı ailesiniz yenge,umuyorumki Çağrı ve Ömer de babaları gibi uzun yıllar Galatasaray armasi altında unutulmaz işler yapacaklar,sizle birlikte bizde bu gururu hep beraber yaşayacağız ?❤️

 11. Mustafa Duman dedi ki:

  Hakan Balta gibi değerler kolay yetişmiyor.Emeginize yüreğinize sağlık.Belki siz kadar değil ama bir faul yapıldığında sakatlık tehlikesi geçirdiğinde aman birşey olmasın inşallah hemen kalkar ayaga diye çok defa endişelendiğim oldu Hakan abi için.Demekki böyle değerlerin altında yatan sizin gibi fedakar annelermis.yureginize sağlık…

 12. Ali Rıza dedi ki:

  çok güzel bir yazı olmuş yenge ?

 13. Aygül Teser dedi ki:

  Tebrik ederim cok basarili buldum ve takdir ettim.Cagri ve ömerin arkasinda durup,yagmur Camur Demeden,Tüm zorluklara Rahmen destek cikmaniza.cünkü Hic Kolay değil kendi annemden biliyorum kardeşim ve abim için cabalarını.tekrar gönülden tebrik ediyorum.sevgi ve saygılarımla

 14. Ekin Kanak dedi ki:

  Seni o kadar iyi tanıyorum ki, tüm anlattıklarını gözümün önünde canlandırdım ve yaşadım sanki..
  Bir kez daha gurur duydum hem seninle hem canım Çağrım’la.
  Sonrası dolan gözlerim..

 15. JerrcyAlady dedi ki:

  Hi where i can buy
  http://amoxicillin500mg.club – amoxicillin pills 500 mg ? Please help me found
  amoxicillin 500 mg capsule
  Thanks!

 16. Ezra Postle dedi ki:

  Do you want to submit your ad on thousands of advertising sites every month? One tiny investment every month will get you virtually unlimited traffic to your site forever!To find out more check out our site here: http://lotsofadsposted4u.myvnc.com

 17. Fredericka Boyles dedi ki:

  Receive hundreds of qualified buyers delivered to your website for the low price of only $39. Would you like more details? Write a reply here for info: isla7996gre@gmail.com

 18. Volk dedi ki:

  Kartons. Maxibriefkartons, Umzugskartons… Alle Sorten.
  Klebebänder. Acryl. Solvent. Alle Sorten.

  Hochwertige Waren vom Produzent. Fabrikverkauf.
  Versand am gleichen Tag aus Frankfurt. Bis 95 % günstiger als auf dem Markt.

  Müllsäcke und Vieles mehr.

  Info auf: folmax.pw

  Mit freundlichen Grüßen

 19. George Martin dedi ki:

  Would you be interested in submitting a guest post on georgemartjr.com or possibly allowing us to submit a post to deryabalta.com ? Maybe you know by now that links are essential
  to building a brand online? If you are interested in submitting a post and obtaining a link to deryabalta.com , let me know and we will get it published in a speedy manner to our blog.

  Hope to hear from you soon
  George

 20. It was obvious to me she was doing it because she wanted to be noticed, but it was also obvious she wasn’t actually reading my posts. Her comments were ridiculously short and vague, like “great post” or “beautiful pictures.” I usually like to return the favor and comment back, so in her case I was very tempted to do it in the same manner she did.
  Great article, Kevin! It was recommended to my by a friend and I am very grateful to her for that. As I was reading your post, I remembered a blogger who started commenting on my blog a while ago. 

 21. 슬롯머신 dedi ki:

  Are you ready to get out there and write some awesome comments? 
  Good luck commenting ProBlogger, Carol Tice’s site, and others. I’m sure you’ll do a great job.

 22. Well, even us ex-teachers (I used to teach high school) forget to ask questions sometimes, so no worries. 
  Well with that you’ve freed me up to comment on blogs where I really might be like “hmmm.”Thanks and I do know it helps so it will be a priority.

 23. Kevin, as a ex- professor you would think I would have thought of “asking a question.” Isn’t that what all good teachers say- “ask, as someone else very likely has the same question.” I guess from the article I only took away add in terms of “expertise.” But clearly a thoughtful question is worthwhile.
  Thanks for commenting, Viv. Hope this response of mine finds you doing well!

 24. Good luck commenting on other sites you enjoy! Problogger, Boost Blog Traffic, and Carol Tice’s are great ones. Feel free to give mine (Be A Better Blogger) a look as well.
  Who knows… Maybe other readers had been wondering the same thing, but were afraid to ask? Your asking would benefit them. 

 25. That’s understandable, but never be afraid to add to the conversation. Even if you’re unfamiliar with a topic, you can add to the conversation by asking a question.
  Thank you. I’m glad you enjoyed it! Yes, I hope this post helped many readers (and lit a fire under some of them)!

 26. Kimber Pitt dedi ki:

  Do you want to promote your ad on thousands of advertising sites every month? One tiny investment every month will get you virtually unlimited traffic to your site forever!For more information just visit: http://moreadsposted.sytes.net

 27. Mercedes dedi ki:

  Hi, very nice website, cheers!
  ——————————————————
  Need cheap and reliable hosting? Our shared plans start at $10 for an year and VPS plans for $6/Mo.
  ——————————————————
  Check here: https://www.good-webhosting.com/

 28. Terence Collie dedi ki:

  Interested in an advertising service that costs less than $50 monthly and sends tons of people who are ready to buy directly to your website? Send a reply to: lily5885mil@gmail.com and I’ll send more details.

 29. Sang Auricht dedi ki:

  Hi,

  Thanks for the connect.

  I have found when a business owner, professional, coach or consultant is asked what they need more than anything in their business, you get the same two answers every time… more clients and more revenue.

  Our Online Business Building System is designed to make Your Business Stand Out From Your Competition… And Dominate Your Market Right From The Start.

  Gain access to our Complimentary four part video series on how to generate more leads than your business can handle. The four videos are packed with expert advice, designed to help you experience an immediate increase in your bottom-line revenue so we can prove to you that our system will produce real results for your business.

  See first hand exactly how we help hundreds of business owners worldwide to attract more clients and increase their revenue.

  Put Us To The Test…Click The Link Below:

  http://bit.ly/YourBusinessGrowth2019

  Cheers,

  Michael

  Your Business Growth.Co

 30. Lewis Cabrera dedi ki:

  Hey

  I just want to say what a delicate website you have made!
  I am a customer of your shop.
  end really like your webshop.
  I had visited your store last week, and I saw a very nice product i wanne order.
  But I have a question! today I wanted to order it, but can not find the product anymore in your website.
  The product looks like this picture on this Site http://item.pictures/productfoto2
  I hope you will sell it again soon.
  I’ll wait.

  Yours truly

  “Sent from my iPhone”

 31. Sunny Hunger dedi ki:

  Interested in advertising that charges less than $49 per month and delivers tons of people who are ready to buy directly to your website? Please send me a reply here: lily5885mil@gmail.com to find out how this works.

 32. Trudy Rister dedi ki:

  Would you like to submit your ad on 1000’s of Advertising sites every month? One tiny investment every month will get you virtually unlimited traffic to your site forever!For more information just visit: http://highvolumeadsposted.sytes.net

 33. Merely a smiling visitor here to share the love (:, btw great style .

 34. 안전놀이터 dedi ki:

  I am interested in this area if you are a great site but know some community forums.I think it should be a good opportunity to get feedback from others who are experienced.

 35. Reiß dedi ki:

  Hochwertige Waren vom Produzent. Fabrikverkauf.
  Versand am gleichen Tag. Bis 95 % günstiger als auf dem Markt.

  Müllsäcke, Abfallsäcke alle Sorten. Gewebesäcke. Raschelsäcke. Spänesäcke.

  Umreifungsband. Klemmen, Hülsen, Spanner. Umreifungszange, Umreifungsschweisser.

  Reifentüten mit und ohne Logo. Schwarz, weiß.

  Stretch Folie. Maschinenstretchfolie. Ministretchfolie.

  Kantenschutzleisten, Palettenhauben. Gartenvlies und Vieles mehr.

  Info auf: http://folmaxx.pw/

  Mit freundlichen Grüßen

 36. Juliane Massys dedi ki:

  Hochwertige Waren vom Produzent. Fabrikverkauf.
  Versand am gleichen Tag. Bis 95 % günstiger als auf dem Markt.

  Kartons. Maxibriefkartons, Umzugskartons. Klebebänder. Acryl. Solvent. Eco-Kautschuk.

  Bau Folie. Estrichfolie. Gartenfolie. Malerfolie. Abdeckfolie. Schutzfolie.

  Luftpolsterfolie. Schaumfolie. Alu-Folie, Alu-Luftpolsterfolie. Alu-Schaumfolie.

  Panzerband. Duct Tape. Papierklebeband. Malerkrepp. Gartenvlies.

  Doppelklebeband. Teppichband. Schaumklebeband. Alu-Band, Alu-Klebeband.
  Arbeitshandschuhe und Vieles mehr.

  Info auf: http://foli88.xyz/

  Mit freundlichen Grüßen

 37. Remarkable! Its truly awesome post, I have got much clear idea on the topic of from this post.

 38. viagra coupons dedi ki:

  When I initially commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get four e-mails with the same comment. Is there any way you can remove people from that service? Bless you!
  sildenafil 100

 39. migioduro dedi ki:

  indian online dating sites review http://speeddate-com.onlinedatingfree.site/world-best-dating-site america gay dating site

 40. viagra reviews dedi ki:

  You have noted very interesting details ! ps nice web site. We make ourselves a ladder out of our vices if we trample the vices themselves underfoot. by Saint Augustine.
  Source: duration of medical school in usa http://viapriceusa.com

 41. oprol evorter dedi ki:

  Those are yours alright! . We at least need to get these people stealing images to start blogging! They probably just did a image search and grabbed them. They look good though!

 42. I consider something genuinely interesting about your web blog so I saved to bookmarks .
  sildenafil contraindication

 43. generic viagra dedi ki:

  I have been absent for some time, but now I remember why I used to love this web site. Thanks, I’ll try and check back more often. How frequently you update your site?

 44. Weermahep dedi ki:

  dating an independent woman http://mirrorhost.pw/dating/dating-ideas-at-home.html perfect first message online dating examples

 45. viagra cost dedi ki:

  Super-Duper blog! I am loving it!! Will come back again. I am taking your feeds also.

 46. theotte dedi ki:

  halsey and g eazy dating http://dating2000-nl.holten.site/single-date best dating sites muslim

 47. (CNN) – Compliant Bleeding and Bruising. Your liver makes the things that assistant your blood clot. When it’s damaged, it can’t manufacture enough. You sway start to bleed easily and experience discomfort stopping it. Or you force ecchymosis easily. Tell your dentist or other doctors in advance of you deceive any medical procedure. Study cuts with affliction bandages and travel to the doctor moral away. In an predicament, you’ll get platelets to substitute what you forgotten and viagra without doctor prescription to relief your blood clot.
  Updated: June 29, 2019 3:14

 48. (Fox Story) – Every lingering hepatitis C infection starts with an acute phase. Insightful hepatitis C in the main goes undiagnosed because it rarely causes symptoms. When signs and symptoms are largesse, they may include jaundice, along with fatigue, nausea, fever and muscle aches. Severe symptoms crop one to three months after endangerment to the virus and mould two weeks to three months. Wise hepatitis C infection doesn’t on all occasions appropriate for chronic. Some people used online pharmacy legible HCV from their bodies after the perceptive time, an outcome known as natural viral clearance. In studies of people diagnosed with sharp HCV, rates of ad lib viral leeway take varied from 15% to 25%. Acute hepatitis C also responds far to antiviral therapy.
  Updated: January 7, 2019 12:54

 49. Lin Spinelli dedi ki:

  Are You interested in advertising that costs less than $39 every month and sends thousands of people who are ready to buy directly to your website? Reply to: jack5886tur@gmail.com to get more info.

 50. theotte dedi ki:

  dating sites for 40 and over http://infoshqip.site/au-dating/dating-a-skitsofrantic.html online teen dating

 51. sildenafil 20mg dedi ki:

  Age-related infertility – Infertility problems commonly come off in people who hold passed a certain age. Chiefly, women who are 35 or over and men after 40, away longer to conceive. Often, women appropriate that if they calm are having their usual cycles, their fertility is subtle, but, discount viagra is to a limited true. Maturity is a monumental particular that impacts egg distinction and quantity. However, if your accessory is older to you, require five years, this further becomes a problem, therefore, also increasing the gamble of fertility problems after 35. February 25, 2019 5:31

 52. hictell dedi ki:

  bbc gay dating site http://availan.site/onlinedating/free-online-dating-sites.html best european dating sites 2018

 53. Ugohep dedi ki:

  [url=https://accutanisotretinoin.com/]accutane[/url] [url=https://tretinoin1.com/]tretinoin over the counter australia[/url] [url=https://paxil40.com/]paxil 30 mg tab[/url] [url=https://viagra101.com/]viagra[/url] [url=https://viagra48.com/]viagra[/url] [url=https://viagra0.com/]viagra canada[/url] [url=https://lisinopril1.com/]lisinopril tablets[/url] [url=https://zithromax24.com/]zithromax[/url]

 54. triataPax dedi ki:

  funny jokes online dating http://pointscommuns-com.wjzx110.site/framasoft-net eharmony com dating site

 55. BevorcE dedi ki:

  are joe and dianne dating http://fischkopf-de.massacre.site/partnerbörse-kostenlos bbm dating website

 56. Kranz dedi ki:

  Hochwertige Waren vom Produzent. Fabrikverkauf.
  Versand am gleichen Tag. Bis 95 % günstiger als auf dem Markt.

  Kartons. Maxibriefkartons, Umzugskartons. Klebebänder. Acryl. Solvent. Eco-Kautschuk.

  Bau Folie. Estrichfolie. Gartenfolie. Malerfolie. Abdeckfolie. Schutzfolie.

  Luftpolsterfolie. Schaumfolie. Alu-Folie, Alu-Luftpolsterfolie. Alu-Schaumfolie.

  Panzerband. Duct Tape. Papierklebeband. Malerkrepp. Gartenvlies.

  Doppelklebeband. Teppichband. Schaumklebeband. Alu-Band, Alu-Klebeband.
  Arbeitshandschuhe und Vieles mehr.

  Info auf: http://foli88.space/

  Mit freundlichen Grüßen

 57. Jillian dedi ki:

  Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it.
  Look advanced to more added agreeable from you! However, how could
  we communicate?

 58. Ripliesse dedi ki:

  deaf free dating site in usa http://chatamigos-org.aevault.site/chatdebarcelona best asian dating app uk

 59. a is equally compelling as medication. pharmacy online comes in various dosages but its prime recommended dosage is 20mg. Working vocation of this sedative is like- Vardenafil, its elementary component, blocks the building of an enzyme PDE-5, the foremost originator of impotence.

 60. jounkantast dedi ki:

  wib [url=https://casinobingo.us.org/#]foxwoods online casino[/url]
  ibv [url=https://casinobingo.us.org/#]hollywood casino free online games[/url]

 61. Bonny Loyau dedi ki:

  Hey there,
  Want to reach brand-new clients?

  We are personally welcoming you to join one of the leading influencer and affiliate networks online.
  This network sources influencers and affiliates in your niche who will promote your company on their sites and social media channels.
  Benefits of our program consist of: brand exposure for your product or service, increased trustworthiness, and possibly more clients.

  It’s the most safe, simplest and most reliable way to increase your sales!

  What do you think?

  Visit: http://socialinfluencer.nicheadvertising.online

 62. Damien Royal dedi ki:

  Tired of paying for clicks and getting lousy results? Now you can post your ad on 1000s of ad sites and you only have to pay a single monthly fee. Get unlimited traffic forever! For more information just visit: http://moreadsposted.n3t.store

 63. IntelaytorSlony dedi ki:

  rdt [url=https://realmoney.us.org/#]slots games vegas world[/url]

 64. Kiteply dedi ki:

  best photos for dating apps http://planetacontactos-com.unbanthe.site/contactar-con-mujeres-gratis security dating arrangement id

 65. Scholz dedi ki:

  Hochwertige Waren vom Produzent. Fabrikverkauf.
  Versand am gleichen Tag. Bis 95 % günstiger als auf dem Markt.

  Müllsäcke, Abfallsäcke alle Sorten. Gewebesäcke. Raschelsäcke. Spänesäcke.

  Umreifungsband. Klemmen, Hülsen, Spanner. Umreifungszange, Umreifungsschweisser.

  Reifentüten mit und ohne Logo. Schwarz, weiß.

  Stretch Folie. Maschinenstretchfolie. Ministretchfolie.

  Kantenschutzleisten, Palettenhauben. Gartenvlies und Vieles mehr.

  Info auf: http://foli88.space/

  Mit freundlichen Grüßen

 66. sokzyqQuied dedi ki:

  I was having on the spot figuring into the open what I should to do. I tried so profuse other things in preference to I came to a unalterable conclusion. My friend and I were talking a given hour, and it hit me out-moded of nowhere. I out of the blue realized that I heard of a website some point ago that would better me out. I came on here because I wanted to share my sudden discovery with you all. Here it is: read more

 67. cheap viagra online canadian pharmacy is a unique tablet for the therapy of male impotence or erectile dysfunction (ED) problem. It provides hard and steady erection to men for a substantial period of time. Also, it makes the dr who official activity pleasurable.

 68. Efhqnkfeers dedi ki:

  I was genuinely itching to get some wager some money on some sports matches that are episode right now. I wanted to allow in you guys know that I did understand what I reckon with to be the a-one site in the USA.
  If you destitution to get in on the exertion, scrutinize it out of the closet: casino slots

 69. Chkarofeers dedi ki:

  I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening above-board now. I wanted to say you guys identify that I did find what I ruminate on to be the a-one orientation in the USA.
  If you poverty to pull down in on the spirit, authenticate it out of the closet: loans

 70. Tspsfdfeers dedi ki:

  I was genuinely itching to fix it some wager some well-to-do on some sports matches that are circumstance above-board now. I wanted to disillusion admit you guys know that I did find what I ruminate on to be the trounce site in the USA.
  If you want to pull down in on the spirit, scrutinize it minus: https://cashadvance.casa/

 71. Karoline von Sandrart dedi ki:

  Hochwertige Waren vom Produzent. Fabrikverkauf.
  Versand am gleichen Tag. Bis 95 % günstiger als auf dem Markt.

  Kartons. Maxibriefkartons, Umzugskartons. Klebebänder. Acryl. Solvent. Eco-Kautschuk.

  Bau Folie. Estrichfolie. Gartenfolie. Malerfolie. Abdeckfolie. Schutzfolie.

  Luftpolsterfolie. Schaumfolie. Alu-Folie, Alu-Luftpolsterfolie. Alu-Schaumfolie.

  Panzerband. Duct Tape. Papierklebeband. Malerkrepp. Gartenvlies.

  Doppelklebeband. Teppichband. Schaumklebeband. Alu-Band, Alu-Klebeband.
  Arbeitshandschuhe und Vieles mehr.

  Info auf: http://fol001.pw/

  Mit freundlichen Grüßen

 72. Rubin Toliver dedi ki:

  Hey there,
  Do you want to reach brand-new customers?

  We are personally inviting you to sign up with one of the leading influencer and affiliate networks on the web.
  This network finds influencers and affiliates in your niche who will promote your company on their websites and social network channels.
  Benefits of our program consist of: brand recognition for your product or service, increased reputation, and potentially more customers.

  It is the safest, easiest and most efficient method to increase your sales!

  What do you think?

  Learn more here: http://socialinfluencer.nicheadvertising.online

 73. hi dedi ki:

  I read this piece of writing fully about the resemblance of most up-to-date and
  earlier technologies, it’s amazing article.

 74. SojegeDilmillef dedi ki:

  gxw [url=https://slotsonline2020.us.org/#]online casino real money[/url]

 75. (MyLondon) – viagra without doctor prescription should be kept away from fever, moisture and light. High temperatures or stress soften it off, moisture or wetness breaks it down and endurable affects its potentiality. Tablets that from got expired should not be kept at home. Get rid of them. Dumping should be done rightly and for the treatment of that essay your doctor’s guidance if you don’t recall at find a doctor aurora. December 26, 2016 11:49

 76. Jackhep dedi ki:

  [url=https://nzcialis.com/]buy cialis[/url] [url=https://viagrau.com/]viagra australia[/url] [url=https://aucialis.com/]cialis tadalafil[/url] [url=https://uksildenafil.com/]sildenafil citrate over the counter[/url] [url=https://cialis2uk.com/]cialis 200mg[/url]